Cześć! Przygotowaliśmy film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 6 z działu „Energia i metabolizm”. Pojawiło się ono na maturze z biologii w maju 2011 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: oddychanie komórkowe w erytrocytach.

Zadanie wyjaśnia Marcin Stachowiak – nauczyciel biologii, korepetytor oraz lider zespołu biologicznego tworzącego Kurs z Biologii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne jest dostępne na naszym Kursie maturalnym z Biologii w zakładce Baza zadań pod numerem 1065. Jeśli nie jesteś naszym kursantem, skorzystaj z kursu w wersji DEMO i zapoznaj się z pełną treścią wyjaśnienia do zadania.

Nasza baza zadań maturalnych posiada wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, co roku będzie też dalej uzupełniana.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie do matury z Biologii, sprawdź dostępne bez opłat poradniki maturzystów. Dodatkowo mamy dla Ciebie gotowy do druku zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy. Wszystko znajdziesz na poniższych stronach.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Biologii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Biologii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Biologii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z biologii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to skuteczna i spersonalizowana metoda nauki przygotowująca do egzaminu maturalnego. Zawiera kompleksowe kursy online z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, zastępujące tradycyjne podręczniki, zestawy zadań oraz prywatne korepetycje. Dzięki interaktywnej platformie e-learningowej, uczysz się z systematycznością i efektywnością, korzystając z ciągłego wsparcia doświadczonych nauczycieli.

Kursy maturalne z Chemii i Biologii opierają się na aktywnej formie nauczania, która w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy, zawsze z gotowością nauczyciela do udzielenia wsparcia w razie potrzeby.

Gorąco zachęcamy do zapisania się na nasze kursy, jeśli zależy Ci na osiągnięciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii oraz chemii.