Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film z wyjaśnieniem do rozwiązania zadania maturalnego nr 11 z działu „Anatomia porównawcza kręgowców”. Pojawiło się ono na maturze z biologii w czerwcu 2021 roku w formule 2015.

Zagadnienia poruszane w filmie to: porównanie budowy układu pokarmowego roślinożercy i mięsożercy, porównanie przystosowań obu układów pokarmowych do przyjmowanej diety.

Zadanie wyjaśnia Marcin Stachowiak – nauczyciel biologii, korepetytor oraz lider zespołu biologicznego tworzącego Kurs z Biologii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne znajdziesz na naszym Kursie maturalnym z Biologii w zakładce Baza zadań pod numerem 1060. Jeśli nie posiadasz dostępu do kursu, skorzystaj z kursu w wersji DEMO i samodzielnie zapoznaj się z pełną treścią wyjaśnienia do zadania.

Nasza baza zadań maturalnych posiada wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, każdego roku będziemy ją uzupełniać.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie do matury z Biologii, mamy dla Ciebie dostępne bez opłat poradniki maturzystów. Dodatkowo możesz pobrać gotowy do druku zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy. Wszystko znajdziesz na poniższych stronach.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Biologii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Biologii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Biologii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z biologii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzone i spersonalizowane podejście do przygotowań maturalnych. Oferujemy kursy online z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, które zastępują tradycyjne podręczniki, zestawy zadań oraz prywatne korepetycje. Możesz uczyć się systematycznie i efektywnie razem z tysiącami innych uczniów, czerpiąc korzyści z ciągłego wsparcia nauczycieli poprzez interaktywną platformę e-learningową.

Kursy maturalne z Chemii i Biologii opierają się na aktywnym podejściu, które skupia się na zaangażowaniu ucznia w samodzielną naukę, przy jednoczesnym wsparciu nauczyciela w razie potrzeby.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu doskonałych wyników na maturze rozszerzonej z biologii i chemii, serdecznie zachęcamy do zapisania się na nasze kursy.