Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 3 z działu „Chemia życia”. Pojawiło się ono na maturze z biologii w maju 2022 roku w formule 2015.

Zagadnienia poruszane w filmie to: węglowodany, disacharydy i polisacharydy, rola cukrów w transporcie asymilatów w roślinach.

Zadanie wyjaśnia Marcin Stachowiak – nauczyciel biologii, korepetytor oraz lider zespołu biologicznego tworzącego Kurs z Biologii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne jest dostępne na naszym Kursie maturalnym z Biologii w zakładce Baza zadań pod numerem 3122. Jeśli nie posiadasz dostępu do kursu, skorzystaj z kursu w wersji DEMO i samodzielnie zapoznaj się z pełną treścią wyjaśnienia do zadania.

Nasza baza zadań maturalnych posiada wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, każdego roku będzie też dalej uzupełniana.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie do matury z Biologii, mamy dla Ciebie dostępne bez opłat poradniki maturzystów. Dodatkowo mamy dla Ciebie gotowy do druku zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy. Wszystko znajdziesz na poniższych stronach.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Biologii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Biologii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Biologii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z biologii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzona i spersonalizowana nauka do matury. Znajdziesz tam kursy online do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i efektywnie wraz z tysiącami osób, dzięki stałemu wsparciu nauczycieli za pośrednictwem interaktywnej platformy e-learningowej.

Kurs maturalny z Chemii i Kurs maturalny z Biologii są realizowane w formule nauczania aktywnego, które w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy ze wsparciem nauczyciela wtedy, gdy uczeń tego potrzebuje.

Zachęcamy do zapisania się na kursy, jeśli zależy Ci na zdobyciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i maturze rozszerzonej z chemii.