Dlaczego warto innowacyjna baza zadań 2

Czy wiesz, że nie musisz kupować żadnych drukowanych zbiorów zadań?

Czy wiesz, że baza zadań automatycznie zliczy Twoje statystyki rozwiązanych zadań i podpowie, z czego idzie Ci najgorzej?

Czy wiesz, że nasza baza to największa baza zadań maturalnych z biologii i chemii w Polsce?

Czy wiesz, że zadania możesz rozwiązywać w 3 trybach? Samodzielnie, ze wskazówkami i wyjaśnieniem krok po kroku?

Czy wiesz, że sprawdzimy Twoje rozwiązania zadań i powiemy, czy przyznano by za nie punkty na maturze?

Obejrzyj pełny tutorial bazy zadań, by zrozumieć rewolucję w nauce do matury z biologii i chemii!

Poznaj 5 kluczowych cech bazy zadań WNM!

Wszystkie zadania w jednym miejscu

W bazie zadań maturalnych Więcej niż Matura znajdziesz wszystkie zadania z matury rozszerzonej z biologii i chemii z ostatnich 10 lat! To ponad 2 000 zadań, czyli ponad 3 000 poleceń. Do każdego z nich możesz zadać pytanie, na które odpowie zespół nauczycieli i egzaminatorów. Baza zadań Więcej niż Matura to największa baza zadań z wyjaśnieniami w Polsce.

3 tryby rozwiązywania zadań

Wybieraj, w jakim trybie chcesz rozwiązywać zadania: samodzielnie, ze wskazówkami lub z pełnym wyjaśnieniem krok po kroku! Wskazówki i wyjaśnienia zostały opracowane na podstawie doświadczenia wykwalifikowanego zespołu nauczycieli!

Konsultacja poprawności odpowiedzi

Dostęp do kursów daje Ci nie tylko dostęp do bazy zadań, ale również wbudowanych korepetycji. Każdy krok wyjaśnienia, każde polecenie jest okazją do zadania pytania. Co istotne, możesz poprosić egzaminatora o zweryfikowanie każdego rozwiązania, jakie zgłosisz do sprawdzenia!

Planowanie nauki z zadaniami

W module bazy zadań możesz wygodnie zaplanować pracę z zadaniami. Wystarczy, że określisz czas, przez jaki planujesz je rozwiązywać, oraz zakres matur, który chcesz przerobić. Platforma zaproponuje Ci gotowy plan pracy, poda, ile czasu zajmie Ci rozwiązanie zadań, oraz będzie mierzyć Twoje tempo nauki.

Nauka oceniania odpowiedzi

Bądź własnym egzaminatorem! Dzięki pracy z naszą bazą zadań będziesz uczyć się oceniać rozwiązania zadań i przyznawać sobie punkty! Dzięki temu dowiesz się, na co zwrócić uwagę na maturze. W razie wątpliwości, możesz poprosić egzaminatora o pomoc.

Wbudowane korepetycje – na czym polegają?

Zadaj tyle pytań, ile chcesz, kiedy chcesz!

Na kursach Więcej niż Matura zapewniamy pełną opiekę dydaktyczną, czyli zasadniczo: wbudowane korepetycje.

W ramach dostępu możesz:

  • Zadawać dowolne pytania, w nieograniczonej liczbie.
  • Poprosić o sprawdzenie zadań maturalnych.
  • Skonsultować indywidualny plan nauki.
  • Poprosić o pomoc w nauce w każdym aspekcie.

Komunikacja z zespołem nauczycieli odbywa się w formie tekstowej i graficznej. Zadajesz pytania na bieżąco, a kiedy pojawią się odpowiedzi, otrzymujesz powiadomienie. Na pytania odpowiadamy każdego dnia od 9:00 do 20:00, a na te zadane w późniejszych godzinach – rano.

Rewolucja w rozwiązywaniu zadań! Dowiedź się dlaczego!

Więcej niż zbiór zadań. Sprawdzimy Twoje odpowiedzi!

W bazie zadań Więcej niż Matura znajdziesz zaawansowane statystyki rozwiązywania zadań. To pozwoli Ci dokładnie wiedzieć, jakie zadania masz zrobione, a jakie jeszcze na Ciebie czekają. Pozwoli Ci także łatwo wracać do zadań, które zostały przez Ciebie błędnie rozwiązane, a nawet sprawdzić bardzo szczegółowo, jakie zagadnienia wypadają najgorzej albo jaki typ zadań sprawia Ci najwięcej trudności.

Obejrzyj pełny tutorial mówiący o tym, jak możesz wykorzystać bazę zadań do monitorowania swoich postępów i diagnozowania zagadnień, które są dla Ciebie najtrudniejsze.

Szukasz darmowych wyjaśnień do zadań maturalnych?

Zasubskrybuj nasz kanał na YouTubie. Korzystaj z wyjaśnień zadań maturalnych z biologii i chemii, które tworzymy przy wykorzystaniu naszej bazy zadań.

Zobacz kanał na YouTube

Ucz się, gdzie chcesz, kiedy chcesz i tak jak chcesz!

Pamiętaj, że w każdym z trybów możesz skonsultować swoją odpowiedź z egzaminatorem.

Rozwiązywanie ze wskazówkami

Rozwiązujesz zadanie i nie masz pewności, czy robisz to prawidłowo? Skorzystaj z systemu wskazówek, który pomoże Ci rozwiązać zadanie samodzielnie i zwiększy Twoje szanse na stworzenie odpowiedzi zgodnej z kluczem maturalnym.

Wyjaśnienie krok po kroku

Zdarza Ci się, że czytasz polecenie i nie wiesz, od czego zacząć? Tryb wyjaśnienia zadania krok po kroku nauczy Cię, jak rozwiązywać każde zadanie od podstaw oraz uniknąć popełnienia wielu błędów!

Rozwiązywanie samodzielne

Czujesz się pewnie i chcesz rozwiązać zadanie samodzielnie od początku do końca? Wybierz ten tryb, rozwiąż zadanie, a następnie od razu poznaj prawidłową odpowiedź oraz klucz jej oceny.

Materiały dydaktyczne

Baza zadań w praktyce

Sprawdź, jak wygląda praca z bazą zadań maturalnych na kursach WNM!
Zobacz wszystkie
Zadania maturalne Pojedyncze zadanie Chemia
Zadanie maturalne Biologia przypisy i kroki wyjaśnienia
Baza zadań maturalnych filtry stanu rozwiązania CHEMIA
Baza zadań maturalnych filtry specyfika zadania i czasownik operacyjny
Baza zadań maturalnych Biologia typ polecenia czasownik operacyjny FILTRY
Baza zadań chemicznych widok listy
Zadania maturalne Pojedyncze zadanie Chemia
Zadanie maturalne Biologia przypisy i kroki wyjaśnienia
Baza zadań maturalnych filtry stanu rozwiązania CHEMIA
Baza zadań maturalnych filtry specyfika zadania i czasownik operacyjny
Baza zadań maturalnych Biologia typ polecenia czasownik operacyjny FILTRY
Pokaż więcej
Baza zadań chemicznych widok listy
Zadania maturalne Pojedyncze zadanie Chemia Zadanie maturalne Biologia przypisy i kroki wyjaśnienia Baza zadań maturalnych filtry stanu rozwiązania CHEMIA Baza zadań maturalnych filtry specyfika zadania i czasownik operacyjny Baza zadań maturalnych Biologia typ polecenia czasownik operacyjny FILTRY Baza zadań chemicznych widok listy Baza zadań maturalnych widok listy i filtrów CHEMIA Zadanie maturalne Wyjaśnienie krok po kroku przypisy Zadanie maturalne biologia widok wyboru poleceń WNM Zadanie maturalne Chemia przypisy i kroki z wyjaśnieniami Zadania maturalne Chemia widok pojedynczego pytania z PUŁAPKĄ

Jak wyglądają wyjaśnienia do zadań maturalnych w bazie WNM?

Wyjaśnienia

Każde zadanie w bazie jest wyjaśnione w kolejnych krokach, które opisują wszystkie czynności, jakie trzeba zrealizować, aby udzielić prawidłowej odpowiedzi i uzyskać punkty. Wyjaśnienia zawierają liczne przypisy, ilustracje, wskazówki, pułapki oraz tworzą miejsce do dyskusji.

Przypisy, powiązania i pułapki

Każde z zadań w bazie jest powiązane z lekcjami teoretycznymi, dzięki czemu można łatwo i szybko zdobyć lub odświeżyć wiedzę, która jest kluczowa do rozwiązania zadania. Ponadto do zadań przypięta jest lista pułapek, na jakie można wpaść, oraz często popełnianych błędów.

Statystyki

Uczysz się do matury przez wiele miesięcy, ale nie wiesz, jak ocenić swój poziom przygotowania? Zaawansowane statystyki rozwiązywania zadań pozwolą Ci stale monitorować Twój poziom przygotowania oraz wskazać działy, które wymagają jeszcze dodatkowej pracy.

Jak wygląda praca z bazą zadań WNM?

Wybierz tryb i rozwiąż zadanie!

Po poznaniu treści zadania należy podjąć decyzję o trybie jego rozwiązywania. Następnie warto przygotować drukowany zbiór zadań lub wydrukować sobie kartę zadania, aby zapisać odpowiedzi odręcznie na papierze.

Przyznaj sobie punkty i poznaj wszystkie wyjaśnienia!

Po rozwiązaniu zadania poznasz prawidłową odpowiedź oraz przydzielisz sobie punkty. Sprawdzisz też wyjaśnienia i uwagi do zadania. W zależności od wyboru trybu zadania – możesz to zrobić w trakcie rozwiązywania zadania lub po nim.

Zadaj pytanie, gdy masz wątpliwość!

Zadanie rozwiązane, wyjaśnienia przeczytane, ale nadal czegoś nie rozumiesz?
Nie martw się! Każdy krok wyjaśnienia zadania i każde polecenie możesz skomentować, zadać pytanie i wyrazić swoje wątpliwości. Odpowie na nie nasz zespół dydaktyczny. Możesz również poprosić o sprawdzenie poprawności Twojej odpowiedzi i jej zgodności z kluczem CKE.

Jak wygląda nauka na kursach?

Efektywna nauka do matury z biologii i chemii.

Zachęcamy Cię do obejrzenia krótkiego wideo, które w ciągu 6 minut wprowadzi Cię w podstawowe założenia działania kursów Więcej niż Matura.

W kolejnych nagraniach znajdziesz więcej szczegółów. Skupiają się one na sposobie działania bazy zadań, sposobie, w jaki nauczyciele udzielają indywidualnych odpowiedzi na pytania, oraz dwóm typom lekcji, z których zbudowane są nasze kursy.

Szukasz zadań maturalnych z biologii lub chemii?

Jeśli szukasz zadań maturalnych gotowych do druku, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Na Więcej niż Matura możesz za darmo ściągnąć zarówno oficjalne arkusze CKE, jak i zbiory, w których zadania są posegregowane według działów, a nie całych egzaminów maturalnych. To na pewno pomoże Ci w nauce!

Zbiory zadań są dużymi plikami, dlatego pobranie ich może chwilę potrwać.

Zbior zadan maturalnych 4 min
Zbior zadan maturalnych 4 min

Szukasz zadań maturalnych z Biologii lub Chemii?

Jeśli szukasz zadań maturalnych gotowych do druku, to jesteś w dobrym miejscu. Na Więcej niż Matura możesz za darmo ściągnąć zarówno oficjalne arkusze CKE, jak i zbiory, w których zadania są posegregowane według działów, a nie egzaminów maturalnych. To na pewno pomoże Ci w nauce!

Jak zbiory zadań współgrają z bazą zadań?

WNM Ilustracje marketingowe Nastolatki zbiory zadan b

Zbiory drukowane są dodatkową pomocą w nauce. Ponad 2 000 zadań z oficjalnych matur z ostatnich 10 lat jest podzielonych tematycznie i zintegrowanych z kursami, dzięki czemu po numerze zadania łatwo i szybko odnajdziesz wyjaśnienia do jego rozwiązania Posiadanie zbiorów nie jest konieczne do realizacji kursów WNM – zadania możesz także samodzielnie drukować. Niemniej gdy istnieje możliwość skorzystania z wcześniej przygotowanych materiałów, nauka staje się wygodniejsza i efektywniejsza.

Możliwość zakupu zbiorów zadań odblokowuje się po otrzymaniu dostępu do jednego z kursów. Zakup ten jest opcjonalny, gdyż każde zadanie w bazie zadań możesz wydrukować z poziomu platformy e-learningowej. W tych drukowanych zbiorach masz je po prostu zebrane w jednym miejscu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają drukarki.

Kursy Więcej niż Matura

Spersonalizowane kursy WNM to sprawdzony sposób na przygotowanie do matury! Ucz się, gdzie chcesz, kiedy chcesz i w jakim tempie chcesz!