Odkryj nowoczesny sposób pracy z zadaniami maturalnymi! Rozwiązuj je samodzielnie, ze wskazówkami lub z wyjaśnieniem każdego kroku!

Poznaj 5 kluczowych cech bazy zadań WNM!

Wszystkie zadania w jednym miejscu

W bazie zadań maturalnych Więcej niż Matura znajdziesz wszystkie zadania z matury rozszerzonej z biologii i chemii z ostatnich 10 lat! Do każdego z nich możesz zadać pytanie, na które odpowie zespół nauczycieli i egzaminatorów.

3 tryby rozwiązywania zadań

Wybieraj, w jakim trybie chcesz rozwiązywać zadania: samodzielnie, ze wskazówkami lub z pełnym wyjaśnieniem krok po kroku! Wskazówki i wyjaśnienia zostały opracowane na podstawie doświadczenia wykwalifikowanego zespołu nauczycieli!

Pełna opieka dydaktyczna

Nauka bez możliwości kontekstowego zadawania pytań nie jest efektywna bo nie rozwiewa wszystkich indywidualnych wątpliwości. W bazie zadań Więcej niż Matura pod każdym zadaniem w każdym kroku możesz zadać pytanie, na które odpowie zespół nauczycieli. Możesz też przeglądać pytania innych kursantów!

Planowanie nauki z zadaniami

W module bazy zadań możesz wygodnie zaplanować pracę z zadaniami. Wystarczy, że określisz czas, przez jaki planujesz je rozwiązywać oraz zakres matur, które chcesz przerobić, a platforma zaproponuje Ci gotowy plan pracy.

Nauka oceniania odpowiedzi

Bądź własnym egzaminatorem! Dzięki pracy z naszą bazą zadań będziesz uczyć się oceniać rozwiązania zadań i przyznawać sobie punkty! Dzięki temu będziesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę na maturze!

Materiały dydaktyczne

Baza zadań w praktyce

Sprawdź jak wygląda praca z bazą zadań maturalnych na kursach WNM!
Zobacz wszystkie
Zadanie biologia
chemia zadanie
wskazowka
otwarta wskazowka
biol – wyjasnienie
otwarta pulapka
Zadanie biologia
chemia zadanie
wskazowka
otwarta wskazowka
biol – wyjasnienie
otwarta pulapka
Zadanie biologia chemia zadanie wskazowka otwarta wskazowka biol – wyjasnienie otwarta pulapka punktacja

Ucz się, gdzie chcesz, kiedy chcesz i tak jak chcesz!

Poznaj 3 tryby pracy z zadaniami maturalnymi!

Rozwiązywanie ze wskazówkami

Rozwiązujesz zadanie i nie jesteś pewny/-a, czy robisz to prawidłowo? Skorzystaj z systemu wskazówek, który pomoże Ci rozwiązać zadanie samodzielnie i zwiększy Twoje szanse na stworzenie odpowiedzi zgodnej z kluczem maturalnym.

Wyjaśnienie krok po kroku

Zdarza Ci się, że czytasz polecenie i nie wiesz, od czego zacząć? Tryb wyjaśnienia zadania krok po kroku nauczy Cię, jak rozwiązywać każde zadanie od podstaw oraz uniknąć popełnienia wielu błędów!

Rozwiązywanie samodzielne

Czujesz się pewnie i chcesz rozwiązać zadanie samodzielnie od początku do końca? Wybierz ten tryb, rozwiąż zadanie, a następnie od razu poznaj prawidłową odpowiedź oraz klucz jej oceny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
i otrzymuj ważne dla siebie wiadomości!

Zapisz się do newslettera

Jak wyglądają wyjaśnienia do zadań maturalnych w bazie WNM?

Wyjaśnienia

Każde zadanie w bazie jest wyjaśnione w kolejnych krokach, które opisują wszystkie czynności, jakie trzeba zrealizować, aby udzielić prawidłowej odpowiedzi i uzyskać punkty. Wyjaśnienia zawierają liczne przypisy, ilustracje, wskazówki, pułapki oraz tworzą miejsce do dyskusji.

Przypisy, powiązania i pułapki

Każde z zadań w bazie jest powiązane z lekcjami teoretycznymi, dzięki czemu można łatwo i szybko doczytać brakującą nam wiedzę, która jest kluczowa do rozwiązania zadania. Ponadto do zadań przypięta jest lista pułapek, na jakie można wpaść oraz często popełnianych błędów.

Statystyki

Uczysz się do matury przez wiele miesięcy, ale nie wiesz, jak ocenić swój poziom przygotowania? Zaawansowane statystyki rozwiązywania zadań pozwolą Ci stale monitorować Twój poziom przygotowania oraz wskazać działy, które wymagają jeszcze dodatkowej pracy.

Jak wygląda praca z bazą zadań WNM?

Wybierz tryb i rozwiąż zadanie!

Po poznaniu treści zadania należy podjąć decyzję o trybie jego rozwiązywania. Następnie warto przygotować drukowany zbiór zadań lub wydrukować sobie kartę zadania, aby rozwiązać je i zapisać odpowiedzi odręcznie na papierze.

Przyznaj sobie punkty i poznaj wszystkie wyjaśnienia!

Po rozwiązaniu zadania poznasz prawidłową odpowiedź oraz przydzielisz sobie punkty. Sprawdzisz też wyjaśnienia i uwagi do zadania. W zależności od wyboru trybu zadania możesz to zrobić w trakcie lub po rozwiązaniu zadania.

Zadaj pytanie, gdy masz wątpliwość!

Zadanie rozwiązane, wyjaśnienia przeczytane, ale nadal czegoś nie rozumiesz?
Nie martw się! Każdy krok wyjaśnienia zadania i każde zadanie możesz skomentować, zadać pytanie i wyrazić swoje wątpliwości. Odpowie na nie nasz zespół dydaktyczny.

Zbiór zadań maturalnych

Jeśli zapiszesz się na jeden z kursów Więcej niż Matura, możesz kupić zbiór zadań maturalnych w promocyjnej cenie! Kolejność pytań w zbiorze i ich numeracja jest spójna z bazą zadań maturalnych na platformie!

Darmowa wysyłka na terenie całej Polski.

Jak działają zbiory zadań z bazą zadań?

Zbiory drukowane są dodatkową pomocą w nauce. Ponad 2000 zadań z oficjalnych matur z ostatnich 10 lat jest podzielonych tematycznie i zintegrowanych z kursami, dzięki czemu po numerze zadania możesz łatwo i szybko odnaleźć ich wyjaśnienia. Posiadanie zbiorów nie jest konieczne do realizacji kursów WNM – każde zadanie można wydrukować z poziomu platformy e-learningowej. Niemniej gdy jest możliwość skorzystania z wcześniej przygotowanych materiałów, nauka staje się wygodniejsza i efektywniejsza.

Kursy Więcej niż Matura

Spersonalizowane kursy WNM to sprawdzony sposób na przygotowanie do matury! Ucz się, gdzie chcesz, kiedy chcesz i w takim tempie, jakim chcesz!

Masz więcej pytań?