WNM Ilustracje marketingowe polączenie korepetycji kursu i podręcznika aktualne

Więcej niż Matura to efektywna nauka na poważnie z nastawieniem na osiągnięcie wysokich wyników. Polega na realizacji gotowych lekcji teoretycznych i odtwórkowych ze stałym wsparciem nauczycieli oraz egzaminatorów, którzy odpowiadają na pytania i sprawdzają rozwiązania zadań.

Dzięki połączeniu teorii, bazy zadań maturalnych i korepetycji w jednym miejscu całkowicie zastępuje inne formy nauki. Pozwala znacznie podnieść efektywność nauki dzięki spersonalizowanemu planowi nauki, dostępności platformy, jak i możliwości zadawania pytań 24/7 przez cały okres trwania dostępu do kursów.

Czas nauki do matury zależy od wyniku, jaki chcesz osiągnąć. Kursy zostały zaprojektowane tak, aby realizacja Biologii i Chemii razem była możliwa w 6–12 miesięcy. Realizacja jednego kursu zajmuje około 150–250 godzin.

Jakie cele kształcenia realizują kursy Więcej niż Matura?

Przygotowanie do matury

Nadrzędnym celem kursów WNM jest przygotowanie do egzaminu maturalnego – i to niezależnie od tego, czy uczeń zaczyna naukę z nami w pierwszej, czy w ostatniej klasie liceum.

Jednak kursy WNM to coś więcej niż tylko kursy do matury – to również bogate podręczniki do codziennej nauki.

Poprawa efektywności nauki

Zarówno konstrukcja kursów, dodatkowe treści o nauce, jak i stała pomoc nauczycieli mają na celu podniesienie efektywności uczenia się.

Dlatego poza przygotowaniem do matur i sprawdzianów uczymy również, jak uczyć się efektywnie.

Nadrobienie zaległości w materiale

Pełna personalizacja procesu nauki na kursach WNM pozwala zacząć wtedy, kiedy tego potrzebujemy, nawet jeśli mamy bardzo duże zaległości.

Wyrównanie zaległości jest jednym z ważnym celów kształcenia, przy czym wymaga to poświęcenia odpowiednio dużej ilości czasu na naukę.

Jak wygląda nauka na kursach?

Efektywna nauka do matury z biologii i chemii.

Zachęcamy Cię do obejrzenia krótkiego wideo, które w ciągu 6 minut wprowadzi Cię w podstawowe założenia działania kursów Więcej niż Matura.

W kolejnych nagraniach znajdziesz więcej szczegółów. Skupiają się one na sposobie działania bazy zadań, sposobie, w jaki nauczyciele udzielają indywidualnych odpowiedzi na pytania, oraz dwóm typom lekcji, z których zbudowane są nasze kursy.

Dlaczego na kursach mamy 2 typy lekcji?

Celujemy w wyniki na maturze wyższe niż 75%!

Kursy składają się z dwóch typów lekcji, gdyż aby osiągnąć najwyższe wyniki, trzeba nie tylko zrozumieć materiał, ale także go usystematyzować i wyćwiczyć się w zadaniach maturalnych.

Lekcje teoretyczne służą poznaniu całej teorii do matury w formule 2015 lub 2023, natomiast lekcje odtwórkowe służą usystematyzowaniu tej wiedzy i ćwiczeniu rozwiązywania zadań maturalnych.

To powoduje, że nasze kursy do matury wymagają włożenia w ich realizację czasu i wysiłku. Jednak systematyczna nauka się opłaca i przynosi efekty. W szczególności, że na kursie masz wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu.

Czym jest baza zadań maturalnych?

Obejrzyj tutorial wideo, aby dowiedzieć się, że:

 • nie musisz kupować żadnych drukowanych zbiorów zadań,
 • baza zadań automatycznie zliczy Twoje statystyki rozwiązanych zadań i wskaże, z czego idzie Ci najgorzej,
 • nasza baza to największa baza zadań maturalnych z biologii i chemii z wyjaśnieniami w Polsce,
 • zadania możesz rozwiązywać w trzech trybach: samodzielnie, ze wskazówkami i wyjaśnieniem krok po kroku,
 • sprawdzimy Twoje rozwiązania i powiemy, czy przyznano by za nie punkty na maturze.

Wbudowane korepetycje – na czym polegają?

Zadaj tyle pytań, ile chcesz, kiedy chcesz!

Na kursach Więcej niż Matura zapewniamy pełną opiekę dydaktyczną, czyli zasadniczo: wbudowane korepetycje.

W ramach dostępu możesz:

 • Zadawać dowolne pytania, w nieograniczonej liczbie.
 • Poprosić o sprawdzenie zadań maturalnych.
 • Skonsultować indywidualny plan nauki.
 • Poprosić o pomoc w nauce w każdym aspekcie.

Komunikacja z zespołem nauczycieli odbywa się w formie tekstowej i graficznej. Zadajesz pytania na bieżąco, a kiedy pojawią się odpowiedzi, otrzymujesz powiadomienie. Na pytania odpowiadamy każdego dnia od 9:00 do 20:00, a na te zadane w późniejszych godzinach – rano.

Na czym polega nauka z Więcej niż Matura?

Obejrzyj pełny opis kursów.

Na czym polega nauka z Więcej niż Matura?

Obejrzyj pełny opis kursów.

Poznaj 6 problemów ucznia, jakie rozwiązuje nauka z Więcej niż Matura!

Selekcja materiału

Jednym z trudniejszych zadań, jakie stoi przed uczniem, jest odpowiednia selekcja materiału. Na kursach WNM robimy to w 100% za ucznia poprzez przygotowanie dziesiątek gotowych lekcji ułożonych w odpowiedniej kolejności. Cały materiał potrzebny do matury jest w 100% zawarty w kursach.

Plan pracy

Nawet gdy wiemy, czego się nauczyć, możemy nie umieć stworzyć realnego planu nauki. W tym względzie platforma e-learningowa pomaga poprzez proponowanie gotowych planów nauki, szacowanie tempa nauki oraz monitorowanie materiału, który wymaga powtórzenia.

Systematyzacja wiedzy

Sama wiedza to za mało, aby zdać maturę na wysoki wynik. Musi być ona odpowiednio usystematyzowana i przećwiczona w zadaniach maturalnych. Dlatego na kursie ponad połowę czasu poświęcamy na pracę z systemem odtwórek oraz z zadaniami maturalnymi.

Wspólna nauka

Wątpliwości czy brak zrozumienia materiału mogą pojawić się w każdym momencie. Dlatego na kursach WNM świadczymy stałą opiekę dydaktyczną – odpowiadamy na wszystkie pytania, jakie pojawią się u ucznia w trakcie nauki.

Motywacja

Nawet gdy mamy wszystkie materiały i narzędzia do nauki, może pojawić się problem z motywacją. Dzięki monitorowaniu postępów oraz dzieleniu nauki na małe porcje pomagamy w codziennym osiąganiu małych sukcesów, które budują naszą motywację przez wiele miesięcy kształcenia.

Zmęczenie i brak czasu na naukę

Przepracowanie jest jednym z najczęstszych negatywnych zjawisk, jakie spotyka ucznia. Dlatego na kursach WNM uczeń uczy się, kiedy chce, gdzie chce, w takim tempie, w jakim chce. To pozwala siadać do nauki wtedy, gdy mamy czas i siły, oraz robić przerwy, gdy tego potrzebujemy – bez zmuszania się do żadnych aktywności.

Masz pytania lub wątpliwości?

Zadzwoń do nas! Wszystko Ci wytłumaczymy i pomożemy ułożyć plan nauki.

Poradniki maturzysty

Cele ksztalcenia nadrobienie zaleglości min
Szukasz pomocy w nauce do matury?

Poznaj nasze darmowe poradniki maturzysty. Znajdziesz w nich wiele przydatnych informacji!

 • „Jak przygotować się do matury z biologii?”
 • „Jak przygotować się do matury z chemii?”
 • „Zbiór zadań maturalnych z biologii i chemii – jak wznieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?”

Poznaj odpowiedzi na powyższe kwestie oraz wiele innych!

Sprawdź

Szukasz zadań maturalnych z biologii lub chemii?

Jeśli szukasz zadań maturalnych gotowych do druku, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Na Więcej niż Matura możesz za darmo ściągnąć zarówno oficjalne arkusze CKE, jak i zbiory, w których zadania są posegregowane według działów, a nie całych egzaminów maturalnych. To na pewno pomoże Ci w nauce!

Zbiory zadań są dużymi plikami, dlatego pobranie ich może chwilę potrwać.

Zbior zadan maturalnych 4 min
Zbior zadan maturalnych 4 min

Szukasz zadań maturalnych z Biologii lub Chemii?

Jeśli szukasz zadań maturalnych gotowych do druku, to jesteś w dobrym miejscu. Na Więcej niż Matura możesz za darmo ściągnąć zarówno oficjalne arkusze CKE, jak i zbiory, w których zadania są posegregowane według działów, a nie egzaminów maturalnych. To na pewno pomoże Ci w nauce!

Kursy Więcej niż Matura

Spersonalizowane kursy WNM to sprawdzony sposób na przygotowanie do matury! Ucz się, gdzie chcesz, kiedy chcesz i w jakim tempie chcesz!

Zapisz się na kurs

Zacznij uczyć się efektywnie do matury z biologii i chemii.

WYBIERZ KURS DLA SIEBIE