Korepetycje w tradycyjnej formie, niepełna realizacja materiału w szkole, stos podręczników, jeszcze większy stos notatek – dość. Wielu naszych kursantów potrzebuje maturalnego tsunami w zakresie solidnego przygotowania do egzaminu. Po rozmowach z nimi wiemy, że nowoczesna i spersonalizowana nauka z Więcej niż Matura to coś, po co warto sięgnąć, aby uczyć się efektywnie. W każdym momencie.

Co daje kurs i na czym polega jego przewaga nad klasycznymi korepetycjami i szkołą? Zaczynajmy!

Matura – trudne początki

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z czym mierzą się maturzyści, ponieważ dzielą się swoimi problemami w nauce, które staramy się na bieżąco rozwiązywać. Chcielibyśmy pokazać Ci na kilku przykładach, że nauka do matury nie musi być wyboistą drogą. Przytoczymy w tym celu kilka historii naszych kursantów.

Największym problemem Alicji od zawsze było stworzenie porządnego planu nauki do sprawdzianu, testu, nawet na kartkówkę. Dużo rzeczy ją zawsze rozpraszało, pracę nad materiałem organizowała raczej w chaotycznym trybie, np. powtarzając jakieś działy, zaglądając w międzyczasie na Facebooka lub Instagrama, odpowiadając na wiadomości znajomych, w tle brzmiała jej ulubiona muzyka. Przyszedł czas przygotowań do matury, a Alicja czuła się zwyczajnie zestresowana i przytłoczona tym, co ją czeka. Wiedziała, że potrzebuje dużego wsparcia, motywacji, wejścia w systematyczny schemat nauki. I tak trafiła na nasz portal.

Chcesz zdobyć wymarzony wynik na maturze?

Kursy Więcej niż Matura pozwolą Tobie na usystematyzowanie wiedzy, wykorzystanie starannie wyselekcjonowanych materiałów, naukę z profesjonalnej bazy pytań i wsparcie doświadczonej kadry.

Poznaj kursy

Więcej niż Matura – plusy

Przede wszystkim zwróciła uwagę na to, że może na bieżąco konsultować się z wyspecjalizowaną kadrą pedagogiczną, która jest codziennie dostępna na platformie edukacyjnej. Jeśli Alicja miała jakiekolwiek wątpliwości dotyczące poszczególnych zagadnień na kursie, swojego planu nauki lub zadań maturalnych, mogła zadać pytanie i otrzymać na nie odpowiedź, co pozwalało jej na bieżąco wyjaśniać swoje wątpliwości i zdobywać wiedzę.

Ponadto kurs rozwiązał mnóstwo problemów, które przeszkadzały jej w efektywnej nauce. Zawsze miała wrażenie, że niekoniecznie dobrze radzi sobie z selekcją materiału, który powinna przyswoić w określonym czasie. Na kursie nie musiała się o to martwić, wszystko to, czego powinna się nauczyć do matury, było w 100% przygotowane za nią – dziesiątki gotowych lekcji teoretycznych i odtwórkowych ułożonych w odpowiedniej kolejności. W dodatku platforma pozwalała na bieżącą analizę tego, ile jej zostało, jakie miała tempo, oraz na sprawdzenie, czy zdąży z nauką do matury na czas.

Co więcej, na platformie czekały na nią propozycje gotowych planów nauki, a gotowe plany nauki były w jej przypadku jak spełnienie największego marzenia, bo, jak sama podkreślała, to jej najsłabszy punkt. Dodatkowo miała poczucie ogromnej systematyzacji wiedzy, ponieważ dużo czasu poświęcała na odtwórki i pracę z zadaniami maturalnymi.

Zwiększyła się też jej motywacja, bo na bieżąco mogła monitorować swoje postępy, co dało naprawdę ogromną satysfakcję: zwyczajnie widziała efekty. I nie czuła się przeciążona, bo kurs pozwalał jej na naukę gdzie chce, kiedy chce i w takim tempie, w jakim chce. To pozwoliło jej dostosować naukę do matury do swojego życia, a nie swoje życie do nauki do matury.

Więcej niż Matura – co wyróżnia kurs?

Z kolei Michał postanowił uczyć się z nami głównie ze względu na metodykę nauczania. Dlaczego? Bo łączy w sobie najważniejsze cechy klasycznych kursów, indywidualnych korepetycji i papierowych podręczników! Jak sam stwierdził, tradycyjny kurs wymagałby od niego uczęszczania na zajęcia w określonym czasie, w konkretny dzień, do tego trzeba byłoby doliczyć dojazd, dodatkowy wkład finansowy i spróbować pogodzić to z wieloma innymi zajęciami, na które uczęszczał. Potrzebował modelu asynchronicznego, a właśnie w takim prowadzone są kursy WNM.

E-learning dał mu mnóstwo perspektyw – mógł całkowicie spersonalizować swoją naukę, co przełożyło się na wzrost jego efektywności. Uczył się według planu idealnie skrojonego na jego możliwości, miał więcej czasu na przygotowania.

Poświęcał 100% swojego czasu nauki bezpośrednio w środowisku platformy e-learningowej. Oznaczało to, że całość swojej nauki prowadził w jednym miejscu: od przyswajania teorii, poprzez rozwiązywanie zadań, aż po kontakt z nauczycielami i konsultacje swoich rozwiązań zadań maturalnych. Nie potrzebował innych materiałów niż te dostępne online, a w razie wątpliwości mógł skonsultować kwestie, które go nurtowały, z nauczycielami. Dzięki temu skupił się na swoim celu, ponieważ wszystko miał w jednym miejscu. Zarówno na Michała, jak na wiele innych osób działa to bardzo uspokajająco.

Opieka dydaktyczna to ważny element metodyki nauczania Więcej niż Matura. Model ten został sprawdzony w ciągu ostatnich 6 lat przez ponad 20 tysięcy studentów medycyny i lekarzy, którzy od 2017 roku uczą się na siostrzanym Medycznym Portalu Edukacyjnym Więcej niż LEK. W toku kilku lat kursanci zadali ponad 50 000 pytań, na które odpowiedzi zostały opracowane przez nasz zespół, a następnie umieszczone na stałe w kursach. Dzięki temu każda kolejna osoba, która uczy się na portalu, uczy się z coraz lepszych materiałów odpowiadających na coraz więcej wątpliwości, jednocześnie mając możliwość zadania w każdej chwili nowego pytania. I dokładnie tak samo działa to teraz na Więcej niż Matura! Możesz zadać każde pytanie, zawsze, w nieograniczonej liczbie. Ponadto masz dostęp do wszystkich pytań i konsultacji, które odbywają inni kursanci, dzięki czemu wiele wartościowych odpowiedzi nauczycieli jest na wyciągnięcie ręki.

Nauka do matury z Więcej niż Matura

Nasi kursanci często podkreślają, że platforma WNM wraz z dostępem do kursów stanowi dla nich duże wsparcie, pozwalając na poznawanie tych partii materiału, których akurat potrzebują. Pozwala im szybko znaleźć to, czego akurat muszą się uczyć, co sprawia, że każdego dnia wiedzą, co mają do zrobienia i nie muszą się nad tym zastanawiać. Ważnym aspektem weryfikującym efekty nauki jest oczywiście praca z zadaniami maturalnymi, która na Więcej niż Matura została rozwiązana w unikatowy sposób. Tutaj mamy na myśli oczywiście innowacyjny moduł bazy zadań, który przede wszystkim pozwala na pracę z zadaniami, poznawanie różnych wyjaśnień, pułapek i naukę oceniania pytań pod kątem wymagań egzaminacyjnych. Zadań maturalnych w bazach jest ponad 1000! Są to oficjalne zadania z matur, pełne wyjaśnień i komentarzy nauczycieli. W dodatku możesz konsultować swoje odpowiedzi z nauczycielami, monitorować to, które działy idą Ci najgorzej, oraz w łatwy sposób wrócić np. do wszystkich błędnie rozwiązanych zadań. Nauka z zadaniami nigdy nie była tak efektywna!

Aktywne i spersonalizowane nauczenie daje pewne efekty

Więcej niż Matura to nauka w modelu aktywnym, oznacza to, że przez 100% czasu uczeń aktywnie zdobywa wiedzę, rozwiązuje zadania i weryfikuje swoje zrozumienie dzięki kontaktowi z nauczycielami. Jest to możliwe dzięki personalizacji nauki, gdyż każdy uczeń ma swój indywidualny plan, swoje indywidualne tempo, może zadawać swoje indywidualne pytania.

Niezależnie od tego, czy masz maturę za kilka miesięcy czy też za rok, możesz z sukcesem wykorzystać portal do nauki. Od startu kursów z Biologii i Chemii w październiku 2022 roku naukę z nami rozpoczęły setki osób. Niektóre z nich uczą się do matury na maj 2023, a inne na maj 2024. Każdego dnia dołączają do kursu również nowe osoby, które niebawem będą podchodziły do matury. Decydują się na to, gdyż baza zadań maturalnych bardzo pomaga również na ostatnim etapie nauki, gdy musimy zweryfikować naszą wiedzę i przećwiczyć zadania maturalne. Jest to jeden z dwóch najczęstszych scenariuszy wykorzystania portalu Więcej niż Matura do nauki.

Te wszystkie elementy w połączeniu powodują, iż kursanci czują, że Więcej niż Matura to coś innego niż korepetycje czy nauka w szkole. Powody są proste: mają całą naukę w jednym miejscu, mają portal zawsze przy sobie, uczą się, kiedy chcą i w takim tempie, w jakim chcą, oraz stale, o każdej porze, mogą zadawać pytania. Ich nauka jest spersonalizowana. A dzięki temu jest niesamowicie efektywna!

Jeśli interesują Cię nasze kursy, zapraszamy do kontaktu! Chętnie doradzimy Ci i odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości!