Nowoczesna i spersonalizowana nauka do matury z biologii i chemii?

Możliwość efektywnego uczenia się w każdym momencie?

Możliwość zadawania pytań i konsultacji z nauczycielami przez cały czas nauki?

Baza zadań, która mówi uczniowi, jakie działy idą mu najgorzej, daje możliwość nauki w trzech trybach w zależności od poziomu wiedzy oraz pozwalą na konsultację propozycji odpowiedzi z egzaminatorami?

Indywidualny plan nauki ze stałą możliwości monitorowania, w którym miejscu nauki jesteśmy i ile nam zostało do końca?

Taka kompilacja wróży sukces, choć dla wielu uczniów, rodziców i nauczycieli może być na pierwszy rzut oka niezrozumiała. Przekonaj się, czym nie jest i czym jest kurs Więcej niż Matura, aby zrozumieć dlaczego metodyka WNM przynosi pewne efekty. Zaczynajmy!

Więcej niż Matura w pigułce

Zanim przejdziemy do punktowania tego, czym nie jest WNM, warto podkreślić to, czym jest. To nowoczesny kurs e-learningowy realizowany zgodnie z metodyką self-paced learning, czyli uczenia się w indywidualnym tempie, wedle indywidualnego planu nauki, ze stałą możliwością uzyskania wsparcia wtedy, kiedy go potrzebujemy, w każdym momencie. Zapewnia wysoki poziom personalizacji, a przez to efektywności i motywacji do nauki, przy tym eliminuje wysoki poziom stresu i zmęczenia, gdyż uczeń dokładnie wie, gdzie jest, ile tematów zostało do przerobienia i ile czasu na naukę jeszcze potrzebuje.

Z doświadczenia wiemy, że jak nie zobaczy się kursu WNM, to można mieć na jego temat różne wyobrażenia. Dlatego dzisiaj proponujemy spojrzenie od drugiej strony. Zastanówmy się, czym nie jest WNM oraz w czym jest podobne do znanych, starszych sposobów nauki.

Chcesz zdobyć wymarzony wynik na maturze?

Kursy Więcej niż Matura pozwolą Tobie na usystematyzowanie wiedzy, wykorzystanie starannie wyselekcjonowanych materiałów, naukę z profesjonalnej bazy pytań i wsparcie doświadczonej kadry.

Poznaj kursy

Czym nie jest Więcej niż Matura?

Przede wszystkim to nie jest ani papierowy ani elektroniczny podręcznik. Ale! Kurs całkowicie zastępuje podręczniki, oferuje znacznie więcej niż zwykłe podręczniki i umożliwia samodzielną naukę w pełnym skupieniu podobnie jak nauka z podręczników czy własnych notatek. Wynika to z prostego faktu. Na platformie znajdziesz gotowe lekcje teoretyczne, które zawierają w sobie 100% materiału teoretycznego wymaganego do matury. Zaś sama formuła przedstawiania treści w formie interaktywnych prezentacji została przygotowana w taki sposób, aby nie powodować przemęczenia przy nauce.

WNM to również nie jest zbiór zadań maturalnych. Ale! Kurs całkowicie zastępuje zbiory zadań, ponieważ posiada interaktywną bazę zadań maturalnych. Ponadto oferuje więcej niż zbiory zadań, ponieważ pozwala na rozwiązywanie zadań w trzech trybach (samodzielnie, ze wskazówkami i wyjaśnieniem krok po kroku) i monitorowanie statystyk rozwiązania. Co więcej, umożliwia konsultację z nauczycielami oraz jest zintegrowany z treściami na kursie. Oznacza to, że oferuje nowy sposób pracy z zadaniami, którego maturzyści nie znają. Z jednej strony samo rozwiązywanie zadań jest takie samo, ale jego płynność, szybkość, jak i organizacja pracy z zadaniami są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

WNM to nie jest kurs wideo. Ale! Kurs całkowicie zastępuje klasyczne nagrania wideo, ponieważ jest zbudowany z interaktywnych treści, w tym z krótkich form wideo. Oferuje więcej niż kursy wideo, ponieważ pozwala na pełną kontrolę tempa nauki, wyszukiwanie treści, zawiera gotowe zestawy powtórkowe oraz pozwala rozwiązywać zadania maturalne w toku nauki. Co więcej, umożliwia zadanie pytania do każdej treści oraz każdego zadania maturalnego w dowolnym momencie. Wiele osób szuka kursów wideo, gdyż nauka z wykładów wideo jest lekka, lżejsza niż aktywne formy uczenia się. Na kursach WNM stawiamy przede wszystkim na to, aby poziom zrozumienia, zapamiętania i usystematyzowania materiału być najwyższy. Dlatego nie jest to kurs wideo, bo wideo nie jest najlepszym możliwym sposobem nauki do tak dużego egzaminu jak egzamin maturalny.

WNM to nie jest klasyczny kurs stacjonarny. Ale! Zastępuje klasyczne formy kursów, ponieważ oferuje gotowy plan nauki, który można całkowicie spersonalizować według potrzeb. Co więcej, dostępny jest monitor realizacji postępów, który informuje o pojawiających się zaległościach i konieczności podniesienia tempa nauki. To opcja uczenia się zawsze wtedy, gdy chcemy, gdzie chcemy i w takim tempie, w jakim chcemy.

Innymi słowy, kursy WNM ściągają z ucznia całą pracę organizacyjną. Uczeń ma swój indywidualny plan, dokonaną selekcję materiału, przygotowany plan powtórek oraz plan realizacji zadań. Wystarczy, że zaloguje się na kurs i od razu zostanie pokierowany w odpowiednie miejsce. Zostanie również poinformowany o tym, czy i jakie zaległości pojawiły się w nauce.

WNM to nie jest kurs grupowy. Ale! Kurs zastępuje kursy grupowe, ponieważ pozwala na uczenie się z pytań, które zadały inne osoby. Ponadto oferuje więcej niż kurs grupowy, ponieważ nie zmusza do nauki tego, co akurat z góry zostało przez kogoś zaplanowane. WNM umożliwia swobodne dostosowanie swojej nauki do swoich potrzeb i możliwości, co zwiększa personalizację nauki i tym samym jej efektywność.

Nauka w formule WNM posiada najlepsze aspekty nauki grupowej i eliminuje największe minusy nauki grupowej. Daje to w połączeniu rewolucyjną mieszankę!

WNM to nie jest klasyczny kurs synchroniczny. Oferuje znacznie więcej niż klasyczny kurs synchroniczny, ponieważ daje możliwość nauki 24/7 przez 365 dni we własnym tempie. Możesz uczyć się tego, czego chcesz, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Możesz zadać każde pytanie i skonsultować rozwiązanie każdego zadania. Kursy synchroniczne wymagają od nas dostosowania naszego życia do nich. Kursy WNM mają na celu dostosować się do ucznia i do jego możliwości –  fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych i czasowych.

WNM to nie są korepetycje. Ale! Kurs całkowicie je zastępuje, ponieważ podobnie jak na korepetycjach, można zadać pytanie nauczycielom i skonsultować swoje wątpliwości. Ponadto oferuje znacznie więcej niż korepetycje, ponieważ pozwala na zadawania pytań ciągle oraz uczenie się z pytań, które zadali inni użytkownicy kursu. Umożliwia konsultację z nauczycielami zarówno w zakresie treści merytorycznych, jak i metodycznego przygotowania do egzaminu maturalnego. I co najważniejsze, jest z uczniem zawsze, gdy ten się uczy.

W ciągu pierwszej edycji kursu zadaliśmy kursantom pytanie o to, czy WNM może zastąpić korepetycje i 99% z nich odpowiedziało jednoznacznie, że tak. A nawet w wielu względach jest lepsze, gdyż uczeń może zadać pytanie tu i teraz, wtedy, gdy się uczy, i nie musi pamiętać, o co miał zapytać na tradycyjnych korepetycjach, które wydarzą się np. dopiero za kilka dni. W dodatku wszystkie odpowiedzi udzielone przez nauczyciela są zapisane, więc uczeń może do nich wracać na przestrzeni miesięcy nauki. Może również uczyć się ze wszystkich pytań, jakie zadali inni uczniowie.

Dlaczego metodyka Więcej niż Matura tak dobrze działa? I czy została sprawdzona?

Odpowiedź jest prosta. Metodyka WNM wspomaga systematyczną sumienną naukę w indywidualnie dostosowanym do każdego ucznia tempie. Jest to dobrze znany od lat przepis na efekty w nauce. Po prostu formuła e-learningowa pozwala to zrobić lepiej. Ponieważ WNM:

  • rozwiązuje 6 kluczowych problemów ucznia dotyczących: selekcji materiału, planu pracy, systematyzacji wiedzy, konieczności konsultacji, braku motywacji oraz braku czasu na naukę,
  • działa 24/7/365, dzięki czemu łatwo jest znaleźć czas na efektywną naukę,
  • pozwala uczyć się we własnym tempie, co jest fundamentem efektywnego uczenia się,
  • zawiera stałą opiekę dydaktyczną, w większym zakresie niż tradycyjne korepetycje,
  • wykonuje za ucznia 100% pracy związanej z organizacją procesu uczenia się, co przyspiesza naukę, odstresowuje i pozwala skupić się na nauce,
  • stale dostarcza uczniowi informacji zwrotnej, co buduje motywację do nauki i poprawia efekty, gdyż uczeń stale widzi obszary wymagające poprawy,
  • adaptuje się do ucznia – nauczyciel świadczący opiekę dają spersonalizowane porady, a uczeń, jeśli chce, może poprosić o pomoc w stworzeniu indywidualnego planu nauki.

 

WNM kształtuje, rozwija i pomaga w prowadzeniu samodzielnej i systematycznej nauki. Tak prowadzi ucznia przez naukę, aby ten w każdym momencie aktywnie wkładał wysiłek w zrozumienie materiału. Jest to kluczowy element, bez którego nie ma mowy o wymarzonych wynikach na maturze. Ale uczeń nie jest sam, bo w każdym momencie, gdy pojawi się rzeczywisty problem lub wątpliwości, może w każdej chwili poprosić o pomoc w lekcjach teoretycznych lub przy rozwiązywaniu zadań maturalnych czy też w dziale „Pomoc w nauce”. Opiekunowie kursów są obecni na platformie w godzinach 9:00–20:00, a na pytania zadane w nocy odpowiadają z samego rana.

WNM to przykład skutecznego systemu: 100% spersonalizowanej i systematycznej nauki = najtrwalsze efekty w długofalowej perspektywie! Uczycie się we własnym tempie, poznajecie materiał teoretyczny, zadajecie do niego pytania, tworzycie własne notatki. Następnie przechodzicie do lekcji odtwórkowych, gdzie ćwiczycie wykorzystanie wiedzy dzięki zestawom odtwórkowym i zadaniom maturalnym. To wszystko po to, żeby utrwalić Waszą wiedzę i z sukcesem wykorzystać ją podczas egzaminu.

Ten system nauczania sprawdza się w przygotowaniu do dużych trudnych egzaminów. Z sukcesem od 2017 roku wykorzystują go również studenci medycyny i lekarze, którzy uczą się w taki sam sposób na siostrzanym portalu Więcej niż LEK. Już co drugi student medycyny w Polsce na co dzień korzysta z WNL. Dlaczego? Bo pomaga w systematycznej i sumiennej nauce, odciąża organizacyjnie i daje możliwość konsultacji swoich wątpliwości. Ta mieszanka jest niesamowicie efektywna.

Niezależnie od tego, czy uczycie się do najbliższej matury, czy też na kolejny rok, warto wypróbować Więcej niż Matura w działaniu, nawet jeśli wykorzystacie dostęp do kursu tylko na ostatniej prostej przed maturą w formie nauki z bazy zadań maturalnych. Zachęcamy do wypróbowania wersji demo lub wykupienia dostępu na miesiąc, aby w pełni przetestować efektywny i sprawdzony sposób uczenia się!

Powodzenia!