mgr Marek Komorniczak

Dusza naukowca i badacza o ciągłej potrzebie odkrywania, rozwoju i samokształcenia.
Od najmłodszych lat fascynował się programami i książkami naukowymi i za cel obrał sobie zostanie naukowcem, a konkretnie chemikiem.
Cel został osiągnięty – ukończył studia magisterskie na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a badania doktorskie prowadził na Wydziale Fizyki tego samego uniwersytetu.

Od niemal 20 lat związany z edukacją! Nauczyciel dyplomowany.
Posiada status brytyjskiego nauczyciela, pracował w renomowanych poznańskich liceach, a od ponad 15 lat nauczyciel chemii w programie matury międzynarodowej IB.

Do egzaminu dojrzałości z fantastycznymi wynikami przygotował setki uczniów, ucząc ich chemii zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Oprócz samej wiedzy chemicznej uczył logicznego myślenia, bezpiecznej pracy w laboratorium, opowiadał setki anegdot ze świata nauki oraz inspirował do dalszego rozwoju.
Wielu z jego uczniów to dzisiejsi lekarze, farmaceuci, stomatolodzy czy pracownicy działów badawczych wielkich koncernów.

Ciągła potrzeba zgłębiania nauk ścisłych spowodowała, że ukończył z wyróżnieniem liczne kursy, m.in. „The Chemistry of Life”, „Physical Chemistry”, „Medicinal Chemistry” itd. organizowane przez takie uniwersytety, jak np. Kyoto University, The University of Manchester czy The University of Kentucky.

Warsztat metodyczny i dydaktyczny rozwijał podczas ogromnej liczby szkoleń i warsztatów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uczestniczył w szkoleniu w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Holandii, gdzie otrzymał ofertę zostania ambasadorem edukacyjnym ESA w Polsce.

Chęć zmiany i naprawy polskiego systemu edukacji zainspirowała go do ukończenia studiów podyplomowych z „Organizacji i zarządzania placówką oświatową” w Warszawskiej Szkole Zarządzania.
A finalnie zaprowadziła go do Bethink – firmy, którą pokochał i gdzie został liderem zespołu tworzącego innowacyjny i nowoczesny kurs online przygotowujący do egzaminu maturalnego z chemii.

Prywatnie zagorzały czytelnik literatury science-fiction i naukowej, fascynat nauki i techniki, wielki fan muzyki elektronicznej, gier planszowych i fabularnych oraz motocykli.