lek. Klaudia Suwała

Już od czasów szkoły podstawowej chciała zostać lekarką. Nauka przedmiotów ścisłych to jej niekończąca się pasja. W szkole uwielbiała siedzieć godzinami na kołach pozalekcyjnych, co z biologii zaowocowało wygraną konkursu kuratoryjnego, a z chemii własnym stanowiskiem na Pikniku Naukowym i testami eksponatów do (wtedy powstającego) Centrum Nauki Kopernik. No i raz małym pożarem, kiedy próbowała zrobić syntetyczne rajstopy.

Dostała się od razu na WUM, spełnienie marzeń! Aż tu nagle nastąpił plot twist. Okazało się, że zwykłe udzielanie korepetycji stało się dla niej czymś więcej. I ta pasja narastała, aż dorobiła się własnej marki Alveoli, pod którą kryje się wiele fantastycznych projektów edukacyjnych. Narastała tak bardzo, że aż zepchnęła karierę lekarską na zupełnie drugi plan!

Na co dzień uczy biologii i chemii we własnej sali i profesjonalnie zajmuje się odwołaniami maturalnymi. W 2020 r. była w Top 5 Ogólnopolskiego Plebiscytu „Edukator Roku”. Jest też członkinią Stowarzyszenia Mensa Polska. Uwielbia ciągle się kształcić, w planach ma jeszcze mnóstwo rzeczy!

Jej wielką pasją jest muzyka – jako nastolatka była chórzystką w operach Teatru Wielkiego w Warszawie. Od wielu lat chodzi regularnie na koncerty ukochanych zespołów rockowych i metalowych, a absolutny nr 1 zajmuje u niej Iron Maiden.

Skoro jest od biologii, to chyba wypadałoby powiedzieć o ulubionych zwierzętach: kocha wszystkie morskie grubasy (uściśla na wszelki wypadek, że chodzi o foki i lwy morskie, a nie brzuchaczy na wakacjach).