mgr Ewelina Kubacka-Jankowska

Od najmłodszych lat zafascynowana przyrodą i procesami w niej zachodzącymi. Pierwsze spotkania z chemią pokazały jej, że jest to droga, którą chce podążać. Naturalnym dalszym krokiem były studia na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.

Związana z edukacją już 10 lat. Nauczycielka dwujęzyczna posiadająca status egzaminatorki OKE z chemii. Autorka wielu innowacji pedagogicznych. Posiada kwalifikacje do pracy z uczniem zdolnym, a także z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Prelegentka licznych wystąpień dotyczących stosowania mnemotechnik w nauczaniu chemii.

Spod jej skrzydeł wydostaje się corocznie wiele wybitnych jednostek, które studiują najbardziej prestiżowe kierunki w Polsce i za granicą. W nauczaniu chemii niezwykle ważnym elementem jest dla niej doświadczanie i poznawanie świata z probówki – w tym celu współpracuje z różnymi jednostkami, aby dostarczać uczniom możliwości rozwoju również poza murami szkoły w profesjonalnych laboratoriach. Duży nacisk kładzie na interdyscyplinarność i ocenianie kształtujące.

Żyjąca z myślą „Rób to, co kochasz, a osiągniesz szczęście”. Edukacja to dla niej nie tylko praca przy tablicy. Proces nauczania, uczenia się rozpatruje zawsze na różnych podłożach. Zakochana w innowacjach edukacyjnych. Dla niej każdy uczeń jest ważny i zrobi wiele, aby do każdego dotrzeć, stosując różne metody nauczania.

W wolnych chwilach podróżuje i zachwyca się zapachami przyrody. Uwielbia słońce i szum morza o każdej porze roku. Podziwia różne odcienie krzemionki, długo spacerując brzegiem morza.