mgr Aleksandra Kabacińska

Już od dziecięcych lat interesowała się otaczającym światem, konstruowała przedziwne budowle z klocków Lego, recytowała wierszyki i śpiewała w chórze. Ze wszystkich szkolnych przedmiotów pokochała chemię. Dzięki nauczycielce tego przedmiotu w gimnazjum postanowiła, że będzie uczyć w szkole. Ukończyła studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku nauczycielskim.

Od sześciu lat zaraża młodzież w szkole podstawowej oraz liceum swoją miłością do chemii. Wie, że nie dla wszystkich ten przedmiot jest łatwy i przyjemny, a dla niektórych bywa nawet czarną magią. Stosując różne metody aktywizujące oraz indywidualne podejście ucznia, potrafi pracować z każdym. Przygotowuje proste wyjaśnienia skomplikowanych zagadnień, korzysta ze skojarzeń i porównań.

Jej celem jest walka o poprawę nauczania chemii w szkole, dlatego dołączyła do zespołu Bethink.

Kiedy tylko dysponuje wolną chwilą, zaczytuje się w dobrych kryminałach, litrami pije kawę, uwielbia polskie morze, a jej motto życiowe brzmi: „Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych”.