Cześć! Przedstawiamy kolejne wyjaśnienie rozwiązania zadania maturalnego, tym razem jest to zadanie nr 35 z działu „Wielofunkcyjne związki organiczne”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w czerwcu 2015 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: węglowodany, budowa cząsteczki skrobi, polisacharyd, budowa cząsteczki glukozy, amyloza, amylopektyna, wiązanie glikozydowe, anomeryczny atom węgla.

Wyjaśnia Marek Komorniczak – nauczyciel chemii, korepetytor, lider zespołu chemicznego „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne znajduje się na naszym Kursie maturalnym z Chemii w zakładce Baza zadań pod numerem 2782. Jeśli nie masz dostępu do kursu, użyj wersji DEMO i przejdź przez pełną treść wyjaśnienia do zadania.

Nasza baza zadań maturalnych posiada wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, każdego roku będzie też dalej uzupełniana.

Jeśli przygotowujesz do matury z Chemii, wykorzystaj nasze poradniki maturzystów, które są dostępne bez opłat. Dodatkowo mamy dla Ciebie zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy, gotowy do wydruku. Wszystko znajdziesz pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to efektywna i spersonalizowana metoda nauki przygotowująca do matury. Oferujemy kursy internetowe dla maturzystów rozszerzających wiedzę z biologii i chemii, które zastępują tradycyjne podręczniki, zbiory zadań i prywatne korepetycje. Możesz uczyć się w sposób systematyczny i skuteczny, przyłączając się do tysięcy innych uczniów, którzy otrzymują stałe wsparcie od nauczycieli poprzez naszą interaktywną platformę e-learningową.

Kursy maturalne z Chemii i Biologii opierają się na metodzie aktywnego nauczania, co w pełni angażuje ucznia w proces zdobywania wiedzy, zawsze z dostępnym wsparciem nauczyciela, kiedy tylko jest to potrzebne.

Serdecznie zachęcamy do zapisów na nasze kursy, jeśli dążysz do osiągnięcia wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i chemii.