Cześć! Opublikowaliśmy kolejny film, w którym wyjaśniamy rozwiązania zadania maturalnego nr 28 z działu „Jednofunkcyjne związki organiczne”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w czerwcu 2019 roku w formule 2015.

Zagadnienia poruszane w filmie to: kwasy karboksylowe i ich pochodne, budowa cząsteczek estrów, kwasów organicznych oraz alkoholi, nazewnictwo estrów, kwasów organicznych i alkoholi, izomeria, grupy funkcyjne.

Zadanie jest wyjaśnione przez Marka Komorniczaka – nauczyciela chemii, korepetytora, lidera zespołu chemicznego tworzącego Kurs z Chemii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne jest obecne na naszym Kursie maturalnym z Chemii w zakładce Baza zadań pod numerem 2213. Jeśli nie masz wykupionego dostępu do kursu, skorzystaj z kursu w wersji DEMO i samodzielnie zapoznaj się z pełną treścią wyjaśnienia do zadania.

W naszej bazie zadań maturalnych znajdują się wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, każdego roku jest aktualizowana.

Jeśli chcesz przygotować się do matury z Chemii, skorzystaj z darmowych poradników maturzystów. Dodatkowo mamy dla Ciebie zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy, gotowy do druku. Wszystko znajdziesz pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzone i spersonalizowane przygotowanie do egzaminu maturalnego. Oferta obejmuje kursy online na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii, które zastępują tradycyjne podręczniki, zestawy zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i wydajnie w gronie tysięcy innych uczestników, mając ciągłe wsparcie doświadczonych nauczycieli poprzez interaktywną platformę e-learningową.

Kursy maturalne z Chemii i Biologii realizowane są w ramach aktywnej metody nauczania, która angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy, przy zachowaniu wsparcia nauczyciela, kiedy tego potrzebuje.

Jeśli celujesz w doskonałe wyniki na maturze z biologii i chemii, serdecznie zachęcamy do zapisu na nasze kursy.