Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 21 z działu „Węglowodory”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w grudniu 2022 roku w formule 2023.

Zagadnienia poruszane w filmie to: spektrometria mas, węglowodory, izotopy, chlor, chlorobenzen, wyznaczanie wzoru strukturalnego, wyznaczanie masy cząsteczkowej.

Wyjaśnia Marek Komorniczak, który jest nauczycielem chemii, korepetytorem oraz liderem zespołu chemicznego odpowiedzialnego za stworzenie Kursu z Chemii „Więcej niż Matura”.

Treść zadania maturalnego znajdziesz na naszym Kursie maturalnym z Chemii, w sekcji Baza zadań, pod numerem 3214. W przypadku braku dostępu do pełnej wersji kursu, skorzystaj z wersji demonstracyjnej i zapoznaj się samodzielnie z wyjaśnieniem do tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych obejmuje wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii w latach 2011-2023, a także będzie regularnie uzupełniana w przyszłości.

Jeśli planujesz przygotowania do egzaminu maturalnego z Chemii, oferujemy bezpłatne poradniki dla maturzystów. Ponadto możesz skorzystać z gotowego do wydruku zbioru zadań CKE, podzielonego na konkretne działy. Wszystkie te materiały znajdziesz pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzona i spersonalizowana nauka do matury. Znajdziesz tam kursy online do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i efektywnie wraz z tysiącami osób, dzięki stałemu wsparciu nauczycieli za pośrednictwem interaktywnej platformy e-learningowej.

Kurs maturalny z Chemii i Kurs maturalny z Biologii są realizowane w formule nauczania aktywnego, które w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy ze wsparciem nauczyciela wtedy, gdy uczeń tego potrzebuje.

Zachęcamy do zapisania się na kursy, jeśli zależy Ci na zdobyciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i maturze rozszerzonej z chemii.