Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 16 z działu „Stechiometria i roztwory wodne”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w maju 2015 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: stężenie procentowe, procent masowy, jod, jodyna, utlenianie alkoholu.

Wyjaśnienie tego zadania maturalnego podaje Marek Komorniczak, który jest nauczycielem chemii, korepetytorem i liderem zespołu chemicznego odpowiedzialnego za stworzenie Kursu z Chemii „Więcej niż Matura”.

Treść tego zadania maturalnego jest dostępna w naszym Kursie maturalnym z Chemii, w sekcji Baza zadań, pod numerem 3058. Jeśli nie masz dostępu do pełnej wersji kursu, zachęcamy do skorzystania z wersji demonstracyjnej, dzięki której samodzielnie zapoznasz się z wyjaśnieniem tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania pochodzące z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od roku 2011 do 2023, a także będzie ciągle uzupełniana w kolejnych latach.

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu maturalnego z Chemii, udostępniamy bezpłatne poradniki dla maturzystów. Dodatkowo, mamy dla Ciebie gotowy do wydruku zbiór zadań CKE, podzielonych na konkretne działy. Wszystkie te materiały znajdziesz na naszej stronie internetowej, dostępne pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzona i spersonalizowana nauka do matury. Znajdziesz tam kursy online do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i efektywnie wraz z tysiącami osób, dzięki stałemu wsparciu nauczycieli za pośrednictwem interaktywnej platformy e-learningowej.

Kurs maturalny z Chemii i Kurs maturalny z Biologii są realizowane w formule nauczania aktywnego, które w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy ze wsparciem nauczyciela wtedy, gdy uczeń tego potrzebuje.

Zachęcamy do zapisania się na kursy, jeśli zależy Ci na zdobyciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i maturze rozszerzonej z chemii.