Cześć! Mamy dla Ciebie film, który wyjaśnia rozwiązanie zadania maturalnego o numerze 3 z działu „Budowa atomu”. To zadanie pojawiło się na maturze z chemii w maju 2014 roku, w formule 2007.

W filmie omawiane są następujące zagadnienia: trendy w układzie okresowym, energia jonizacji, liczba atomowa, masa atomowa, jednostka masy atomowej, gazy szlachetne. Ewelina Kubacka-Jankowska, nauczycielka chemii i korepetytorka wyjaśnia to konkretne zadanie.

Zadanie maturalne znajdziesz na naszym Kursie maturalnym z Chemii w sekcji Baza zadań pod numerem 3292. Jeśli nie masz dostępu do pełnej wersji kursu, skorzystaj z kursu w wersji demonstracyjnej i samodzielnie przeczytaj wyjaśnienie do tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania pochodzące z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od roku 2011 do 2023, a także będzie regularnie uzupełniana w kolejnych latach.

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu maturalnego z Chemii, oferujemy bezpłatne poradniki dla maturzystów. Ponadto, dostępny jest gotowy do wydruku zbiór zadań CKE, podzielonych na konkretne działy. Wszystkie te materiały znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura proponuje skuteczne i dostosowane do twoich wymagań metody nauki przed egzaminem maturalnym. W naszym asortymencie dostępne są kompleksowe kursy maturalne z biologii i chemii, zapewniające spersonalizowany sposób nauki. Poprzez interaktywną platformę e-learningową, zdobywasz wiedzę w sposób systematyczny i efektywny, w otoczeniu tysięcy innych uczniów, uzyskując ciągłe wsparcie od doświadczonych nauczycieli.

Kurs maturalny z ChemiiKurs maturalny z Biologii angażują Cię w aktywny proces przyswajania wiedzy, a nasi nauczyciele zawsze są dostępni, aby służyć pomocą.

Jeśli dążysz do doskonałych wyników na maturze z biologii i chemii, serdecznie zachęcamy do zapisania się na nasze kursy.