Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 28 z działu “Jednofunkcyjne związki organiczne”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w grudniu 2022 roku w formule 2023.

Zagadnienia poruszane w filmie to: stopień utlenienia w chemii organicznej, hybrydyzacja atomów węgla, związki organiczne, orbital walencyjny, wzór półstrukturalny, aflatoksyna.

Zadanie wyjaśnia Wyjaśnia Aleksandra Kabacińska – nauczycielka chemii, opiekunka Kursu z Chemii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne jest dostępne na naszym Kursie maturalnym z Chemii w zakładce Baza zadań pod numerem 3221. Jeśli nie masz dostępu do kursu, użyj wersji DEMO i zapoznaj się z pełnym wyjaśnieniem do zadania.

Nasza baza zadań maturalnych posiada wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, co roku będzie też dalej uzupełniana.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie do matury z Chemii, mamy dla Ciebie przygotowane poradniki maturzystów, które są dostępne bez opłat. Oprócz tego mamy dla Ciebie zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy, możesz je śmiało wydrukować. Wszystko znajdziesz pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzona i spersonalizowana nauka do matury. Znajdziesz tam kursy online do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i efektywnie wraz z tysiącami osób, dzięki stałemu wsparciu nauczycieli za pośrednictwem interaktywnej platformy e-learningowej.

Kurs maturalny z Chemii i Kurs maturalny z Biologii są realizowane w formule nauczania aktywnego, które w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy ze wsparciem nauczyciela wtedy, gdy uczeń tego potrzebuje.

Zachęcamy do zapisania się na kursy, jeśli zależy Ci na zdobyciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i maturze rozszerzonej z chemii.