Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego numer 18 z działu „Elektrochemia”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w czerwcu 2012 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: reakcje redoks, reduktor i utleniacz, bilansowanie reakcji redoks, stopień utlenienia.

Marek Komorniczak, który pełni funkcję nauczyciela chemii, korepetytora oraz lidera zespołu chemicznego odpowiedzialnego za Kurs z Chemii „Więcej niż Matura”, dokładnie wyjaśnił to zadanie.

Zadanie maturalne znajduje się w naszym Kursie maturalnym z Chemii, w sekcji Baza zadań, pod numerem 2419. Jeśli nie masz dostępu do pełnej wersji kursu, możesz skorzystać z wersji demonstracyjnej i samodzielnie zapoznać się z pełnym wyjaśnieniem tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych obejmuje wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od roku 2011 do 2023, i będzie nadal regularnie uzupełniana w przyszłych latach.

Jeśli jesteś zainteresowany przygotowaniem do matury z Chemii, oferujemy bezpłatne poradniki dla maturzystów. Dodatkowo, przygotowaliśmy zbiór zadań CKE podzielonych na konkretne działy, gotowy do wydruku. Wszystkie te materiały są dostępne pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzona i spersonalizowana nauka do matury. Znajdziesz tam kursy online do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i efektywnie wraz z tysiącami osób, dzięki stałemu wsparciu nauczycieli za pośrednictwem interaktywnej platformy e-learningowej.

Kurs maturalny z Chemii i Kurs maturalny z Biologii są realizowane w formule nauczania aktywnego, które w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy ze wsparciem nauczyciela wtedy, gdy uczeń tego potrzebuje.

Zachęcamy do zapisania się na kursy, jeśli zależy Ci na zdobyciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i maturze rozszerzonej z chemii.