Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym wyjaśniamy zadanie maturalne nr 17 z działu „Chemia związków nieorganicznych”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w czerwcu 2013 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: właściwości chemiczne wodorotlenków, właściwości chemiczne kwasów, właściwości chemiczne związków glinu, amfoteryczność, doświadczenie chemiczne, równanie jonowe.

Zadanie wyjaśnia Wyjaśnia Aleksandra Kabacińska – nauczycielka chemii, opiekunka Kursu z Chemii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne znajdziesz na naszym Kursie maturalnym z Chemii w zakładce Baza zadań pod numerem 3091. Jeśli nie jesteś naszym kursantem, skorzystaj z kursu w wersji demonstracyjnej i poznaj pełną treść wyjaśnienia do zadania.

Baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, będzie też na bieżąco aktualizowana.

Jeśli szukasz przygotowania do matury z Chemii, mamy przygotowane poradniki maturzystów, dostępne bez opłat. Dodatkowo mamy dla Ciebie zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy, gotowy do druku. Wszystko znajdziesz pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzona i spersonalizowana nauka do matury. Znajdziesz tam kursy online do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i efektywnie wraz z tysiącami osób, dzięki stałemu wsparciu nauczycieli za pośrednictwem interaktywnej platformy e-learningowej.

Kurs maturalny z ChemiiKurs maturalny z Biologii są realizowane w formule nauczania aktywnego, które w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy ze wsparciem nauczyciela wtedy, gdy uczeń tego potrzebuje.

Zachęcamy do zapisania się na kursy, jeśli zależy Ci na zdobyciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i maturze rozszerzonej z chemii.