Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 13 z działu „Chemia fizyczna”. Pojawiło się ono na maturze z chemii w maju 2015 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: szybkość reakcji, wyznaczanie stałej szybkości reakcji, równanie kinetyczne, okres półtrwania.

Zadanie to zostało omówione przez Marka Komorniczaka, który pełni funkcję nauczyciela chemii, korepetytora i lidera zespołu chemicznego odpowiedzialnego za tworzenie Kursu z Chemii „Więcej niż Matura”.

Treść tego zadania maturalnego jest dostępna w naszym Kursie maturalnym z Chemii, w sekcji Baza zadań pod numerem 3055. Jeśli nie masz dostępu do pełnej wersji kursu, zachęcamy do skorzystania z wersji demonstracyjnej, która pozwoli Ci samodzielnie zapoznać się z pełnym wyjaśnieniem zadania.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania pochodzące z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od roku 2011 do 2023, a także będzie systematycznie uzupełniana w kolejnych latach.

Jeśli masz zainteresowanie przygotowaniem do egzaminu maturalnego z Chemii, mamy dla Ciebie dostępne bezpłatne poradniki dla maturzystów. Dodatkowo przygotowaliśmy zbiór zadań CKE, podzielonych na konkretne działy, gotowy do wydruku. Wszystkie te materiały znajdziesz pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to sprawdzona i spersonalizowana nauka do matury. Znajdziesz tam kursy online do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory zadań oraz indywidualne korepetycje. Ucz się systematycznie i efektywnie wraz z tysiącami osób, dzięki stałemu wsparciu nauczycieli za pośrednictwem interaktywnej platformy e-learningowej.

Kurs maturalny z Chemii i Kurs maturalny z Biologii są realizowane w formule nauczania aktywnego, które w pełni angażuje ucznia w proces samodzielnego zdobywania wiedzy ze wsparciem nauczyciela wtedy, gdy uczeń tego potrzebuje.

Zachęcamy do zapisania się na kursy, jeśli zależy Ci na zdobyciu wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i maturze rozszerzonej z chemii.