Cześć! Mamy dla Ciebie film, który wyjaśnia rozwiązanie zadania maturalnego o numerze 3 z działu „Budowa atomu”. To zadanie pojawiło się na maturze z chemii w maju 2014 roku, w formule 2007.

W filmie omawiane są następujące zagadnienia: trendy w układzie okresowym, energia jonizacji, liczba atomowa, masa atomowa, jednostka masy atomowej, gazy szlachetne. Marek Komorniczak, nauczyciel chemii, korepetytor i lider zespołu chemicznego, odpowiedzialnego za stworzenie Kursu z Chemii „Więcej niż Matura”, wyjaśnia to konkretne zadanie.

Zadanie maturalne znajdziesz w naszym Kursie maturalnym z Chemii, w sekcji Baza zadań, pod numerem 2268. Jeśli nie masz dostępu do pełnej wersji kursu, skorzystaj z wersji demonstracyjnej i samodzielnie przeczytaj wyjaśnienie do tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania pochodzące z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od roku 2011 do 2023, a także będzie regularnie uzupełniana w kolejnych latach.

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu maturalnego z Chemii, oferujemy bezpłatne poradniki dla maturzystów. Ponadto, dostępny jest gotowy do wydruku zbiór zadań CKE, podzielonych na konkretne działy. Wszystkie te materiały znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura proponuje sprawdzone i dostosowane do indywidualnych potrzeb metody nauki przed maturą. Nasza oferta obejmuje kompleksowe kursy maturalne z biologii i chemii. Dzięki interaktywnej platformie e-learningowej uczysz się systematycznie i efektywnie, będąc częścią społeczności tysięcy innych uczniów, a jednocześnie korzystając z ciągłego wsparcia doświadczonych nauczycieli.

Kurs maturalny z ChemiiKurs maturalny z Biologii angażują Cię w aktywny proces zdobywania wiedzy, a nasi nauczyciele zawsze są dostępni, aby służyć pomocą.

Jeśli dążysz do osiągnięcia doskonałych wyników na maturze z biologii i chemii, serdecznie zachęcamy do zapisania się na nasze kursy.