Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 1 z działu „Budowa atomu. Pojawiło się ono na maturze z chemii w maju 2012 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: konfiguracja elektronowa pierwiastków, kation, położenie pierwiastka w układzie okresowym, symbol pierwiastka, okres, grupa, bloki konfiguracyjne w układzie okresowym, liczba atomowa.

Marek Komorniczak, który pełni rolę nauczyciela chemii, korepetytora i jest liderem zespołu chemicznego, odpowiedzialnego za opracowywanie Kursu z Chemii „Więcej niż Matura”, szczegółowo wyjaśnił to konkretne zadanie.

To zadanie maturalne jest dostępne na naszym Kursie maturalnym z Chemii w sekcji Baza zadań i jest oznaczone numerem 2889. Jeżeli nie posiadasz dostępu do pełnej wersji kursu, to masz możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej, aby samodzielnie zapoznać się z pełnym wyjaśnieniem tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania pochodzące z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od roku 2011 do 2023, a jej zawartość będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Jeżeli jesteś zainteresowany przygotowaniem do egzaminu maturalnego z Chemii, mamy dla Ciebie dostępne bezpłatne poradniki dla maturzystów. Dodatkowo, przygotowaliśmy gotowy do druku zbiór zadań CKE, podzielonych na konkretne działy. Wszystkie te materiały znajdziesz pod poniższymi linkami.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Chemii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Chemii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Chemii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z chemii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura oferuje skuteczną i dostosowaną do potrzeb naukę przed maturą. W naszej ofercie znajdziesz kursy online przygotowujące do matury rozszerzonej z biologii i chemii, które z oferują spersonalizowane metody nauki. Dzięki interaktywnej platformie e-learningowej, uczysz się w towarzystwie wielu innych osób, przy pełnym wsparciu doświadczonych nauczycieli.

Kursy maturalne z Chemii i Biologii opierają się na metodzie nauczania aktywnego, angażując uczniów w samodzielną eksplorację wiedzy, przy dostępnym wsparciu nauczyciela w razie potrzeby.

Jeżeli aspirujesz do osiągnięcia wysokich wyników na maturze rozszerzonej z biologii i chemii, serdecznie zachęcamy do zapisów na nasze kursy.