Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym krok po kroku wyjaśniamy rozwiązanie zadania maturalnego nr 6 z działu „Energia i metabolizm”. Pojawiło się ono na maturze z biologii w maju 2011 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: reakcje anaboliczne i kataboliczne.

Zadanie wyjaśnia Marcin Stachowiak – nauczyciel biologii, korepetytor oraz lider zespołu biologicznego tworzącego Kurs z Biologii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne jest dostępne na naszym Kursie maturalnym z Biologii w zakładce Baza zadań pod numerem 1070. Jeśli nie masz dostępu do kursu, skorzystaj z wersji DEMO i samodzielnie sprawdź pełną treścią wyjaśnienia do zadania.

Nasza baza zadań maturalnych posiada wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, każdego roku będzie też dalej uzupełniana.

Jeśli interesujesz się przygotowaniem do matury z Biologii, mamy dla Ciebie dostępne bez opłat poradniki maturzystów. Dodatkowo mamy dla Ciebie gotowy do druku zbiór zadań CKE z zadaniami podzielonymi na działy. Wszystko znajdziesz na poniższych stronach.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Biologii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Biologii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Biologii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z biologii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to kompleksowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb przygotowanie do egzaminu maturalnego. W naszej ofercie znajdziesz interaktywne kursy online z biologii i chemii, które zastępują tradycyjne podręczniki, zbiory zadań oraz prywatne korepetycje. Dzięki współpracy z nauczycielami poprzez naszą platformę e-learningową, uczysz się efektywnie i systematycznie, dołączając do tysięcy innych uczniów.

Nasze Kursy maturalne z Chemii i Biologii opierają się na aktywnej formie nauczania, angażując uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy, a nauczyciele dostarczają wskazówek i wsparcia w razie potrzeby.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu doskonałych wyników na maturze rozszerzonej z biologii i chemii, zachęcamy do zapisania się na nasze kursy.