Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 2 z działu „Chemia życia”. Pojawiło się ono na maturze z biologii w maju 2022 roku w formule 2015.

Zagadnienia poruszane w filmie to: rozpoznawanie aminokwasów, budowa białek, wiązanie peptydowe, grupy funkcyjne aminokwasów.

Zadanie zostało wyjaśnione przez Marcin Stachowiaka, który pełni rolę nauczyciela biologii, korepetytora i lidera zespołu biologicznego, odpowiedzialnego za stworzenie Kursu z Biologii „Więcej niż Matura”.

Treść tego zadania maturalnego znajdziesz w naszym Kursie maturalnym z Biologii, w sekcji Baza zadań, pod numerem 3121. Jeśli nie masz dostępu do pełnej wersji kursu, możesz skorzystać z wersji demonstracyjnej i samodzielnie przeczytać wyjaśnienie do tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania pochodzące z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od roku 2011 do 2023, a także będzie regularnie uzupełniana w kolejnych latach.

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu maturalnego z Biologii, udostępniamy bezpłatne poradniki dla maturzystów. Ponadto, możesz skorzystać z gotowego do wydruku zbioru zadań CKE, podzielonych na konkretne działy. Wszystkie te materiały znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Biologii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Biologii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Biologii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z biologii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to kompleksowe i spersonalizowane przygotowanie do egzaminów maturalnych. Oferujemy kursy online z biologii i chemii, które zastępują podręczniki, zbiory oraz korepetycje. Dzięki interaktywnej platformie e-learningowej uczysz się efektywnie, wspierany przez doświadczonych nauczycieli.

Nasze Kursy maturalne z Chemii i Biologii to aktywna forma nauki, która angażuje ucznia i dostosowuje się do jego potrzeb. Jeśli dążysz do osiągnięcia doskonałych wyników na maturze rozszerzonej z biologii i chemii, to zapraszamy do zapisów!