Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajduje się wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 4 z działu „Biologia komórki”. Pojawiło się ono na maturze z biologii w sierpniu 2011 roku w formule 2007.

Zagadnienia poruszane w filmie to: transport przez błony fagocytoza.

To zadanie jest wyjaśniane przez Marcin Stachowiak, który jest nauczycielem biologii, korepetytorem i liderem zespołu biologicznego odpowiedzialnego za stworzenie Kursu z Biologii „Więcej niż Matura”.

Zadanie maturalne jest dostępne w naszym Kursie maturalnym z Biologii pod numerem 1619 w sekcji Baza zadań. Jeśli nie masz dostępu do pełnej wersji kursu, możesz skorzystać z wersji demonstracyjnej i samodzielnie zapoznać się z wyjaśnieniem tego zadania.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy maturalnych z chemii i biologii od 2011 do 2023 roku, a także będzie regularnie aktualizowana.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie do matury z Biologii, oferujemy bezpłatne poradniki dla maturzystów. Ponadto, udostępniamy zbiór zadań CKE gotowy do wydruku, podzielony na konkretne działy. Wszystkie te materiały znajdziesz poniżej.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Biologii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Biologii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Biologii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z biologii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Więcej niż Matura to niezawodna i dostosowana do indywidualnych potrzeb nauka przygotowująca do egzaminu maturalnego. Oferujemy kursy online dla matury rozszerzonej z biologii i chemii, które zastępują tradycyjne podręczniki, zbiory i korepetycje. Dzięki interaktywnej platformie e-learningowej uczysz się efektywnie i systematycznie wraz z tysiącami innych uczniów, przy stałym wsparciu nauczycieli.

Nasze Kursy maturalne z Chemii i Biologii opierają się na aktywnym procesie nauczania, w którym uczeń jest zaangażowany we własne zdobywanie wiedzy, a nauczyciel służy pomocą wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Jeśli chcesz osiągnąć wysokie wyników na maturze rozszerzonej z biologii i chemii, serdecznie zachęcamy do nauki z naszymi kursami.