Cześć! Przygotowaliśmy dla Ciebie film, w którym znajdziesz wyjaśnienie do rozwiązania zadania maturalnego nr 2 z działu „Biologia komórki”. Pojawiło się ono na maturze z biologii w czerwcu 2019 roku w formule 2015.

Zagadnienia poruszane w filmie to: komórki eukariotyczne, budowa jądra komórkowego.

Marcin Stachowiak, nauczyciel biologii, korepetytor i lider zespołu biologicznego tworzącego Kurs z Biologii „Więcej niż Matura”, wyjaśnia zadanie.

Zadanie maturalne o numerze 1195 znajdziesz w sekcji Baza zadań na naszym Kursie maturalnym z Biologii. Jeśli nie masz dostępu do kursu, skorzystaj z wersji DEMO i zapoznaj się samodzielnie z pełnym wyjaśnieniem.

Nasza baza zadań maturalnych zawiera wszystkie pytania z oficjalnych arkuszy matur z chemii i biologii w latach 2011-2023, i będzie regularnie aktualizowana.

Jeśli chcesz przygotować się do matury z Biologii, oferujemy darmowe poradniki maturzystów. Dodatkowo, przygotowaliśmy zbiór zadań CKE gotowy do druku, podzielony na działy. Wszystko dostępne na poniższych stronach.

Poradniki maturzysty:

1 – Matura z Biologii 2024 – Informator

2 – Jak przygotować się do matury z Biologii?

3 – Jak wynieść pracę z zadaniami maturalnymi na wyższy poziom?

4 – Arkusze maturalne z Biologii. Oficjalne CKE oraz z podziałem na działy.

Więcej wyjaśnień zadań maturalnych z biologii znajdziesz na naszej playliście na Youtube.

Nasza platforma Więcej niż Matura to sprawdzona metoda spersonalizowanej nauki do matury. Oferujemy kompleksowe kursy online z biologii i chemii, które zastępują tradycyjne podręczniki, zestawy zadań i prywatne korepetycje. Dzięki interaktywnej platformie e-learningowej możesz uczyć się systematycznie i wydajnie, a także skorzystać z wsparcia doświadczonych nauczycieli.

Nasze Kursy Maturalne z Chemii i Biologii opierają się na aktywnym podejściu do nauki, dając Ci pełną kontrolę nad procesem zdobywania wiedzy, zawsze z gotowym wsparciem nauczycieli, gdy go potrzebujesz.

Jeśli celujesz w wysokie wyniki na maturze rozszerzonej z biologii i chemii, serdecznie zachęcamy do zapisania się na nasze kursy.