Jaki kurs mam wybrać? Jak podjąć tę decyzję?

To, jaki kurs wybrać, zależy przede wszystkim od tego, jakie przedmioty planujesz zdawać na maturze. W przypadku biologii i chemii zalecamy, aby uczyć się z nich obu, jeśli planujesz zdawać te przedmioty na maturze.

Stoją za tym dwa argumenty. Po pierwsze nasze kursy są komplementarne: oznacza to, że treści do pewnego stopnia się przenikają. Po drugie: uczestnictwo w Kursie maturalnym z Biologii i Kursie maturalnym z Chemii wpływa mocno na sposób, w jaki się uczysz. Wynika to z faktu, że nie potrzebujesz wtedy podręczników, zadania maturalne rozwiązujesz w module bazy zadań, uczysz się monitorować swoje statystyki oraz oceniać zadania. Nauka biologii i chemii będzie szła zdecydowanie płynniej i szybciej, gdy skorzystasz z obu kursów naraz, w porównaniu z sytuacją, w której jednego przedmiotu uczysz się z WNM, a drugiego tylko w szkole lub na korepetycjach.

Wartym wspomnienia jest również Kurs Efektywnej Nauki. Jego celem jest nauczenie Cię, jak uczyć się efektywnie, zatem realizacja tego kursu poprawia efekty nauki i przyspiesza ją w długofalowej perspektywie. Jeśli interesuje Cię ten kurs, to zalecamy, aby zrealizować go razem z jednym z pozostałych kursów lub przed realizacją kursów maturalnych, jeśli planujesz uczysz się z nami zarówno biologii, jak i chemii. Jednak w tej ostatniej sytuacji, czyli nauki z trzema kursami, zalecany przez nas czas nauki wynosi 12 miesięcy. Oznacza to w praktyce, że zaczynasz w lipcu, w wakacje realizujesz Kurs Efektywnej Nauki, a od września rozpoczynasz naukę z Biologią i Chemią, która jest zaplanowana na 7, 8 lub 9 miesięcy.