Czy warto realizować wiele kursów naraz?

To zależy od Twojego celu nauki oraz tego, ile czasu możesz na nią poświęcić. Jeśli masz wystarczająco czasu na naukę oraz Twoim celem jest zdanie matury z biologii i chemii, to nauka z dwoma kursami WNM jest bardzo efektywna, gdyż pozwala Ci uczyć się do dwóch matur w ten sam sposób, co znacznie ułatwia wypracowanie odpowiednich nawyków i utrzymanie systematyczności. W długofalowej perspektywie jest to bardzo ważny element nauki.

Dodatkowo jeśli czujesz, że masz problemy z uczeniem się, to zachęcamy do rozpoczęcia nauki z Kursem Efektywnej Nauki, który pomoże Ci znacznie podnieść efektywność Twojej nauki, wypracować odpowiednie nawyki i przyspieszy późniejszą naukę z kursami maturalnymi.

Nauka z trzema kursami WNM zajmuje sporo czasu, stąd zalecamy zaplanować cały proces nauki na minimum 9–12 miesięcy, aby móc je spokojnie zrealizować. (To przy założeniu, że na naukę poświęcamy 15–20 godzin tygodniowo, czyli 2–3 godziny dziennie). Nauka z naszymi kursami jest intensywna, niemniej należy pamiętać, że całkowicie zastępuje inne formy uczenia się i jest nastawiona na osiągnięcie najwyższych wyników na egzaminach maturalnych.