Czy muszę mieć drukowany zbiór zadań, aby zrealizować Kurs maturalny z Chemii lub Kurs maturalny z Biologii??

Nie, nie trzeba posiadać drukowanego zbioru, aby efektywnie korzystać z kursu. Niemniej posiadanie własnego zbioru zadań, drukarki albo przygotowanych przez Więcej niż Matura specjalnych zbiorów pozwoli na przyspieszenie pracy z kursem. Z tego względu warto rozważyć zakup.

Drukowany zbiór zadań przygotowany na potrzeby naszego kursu nie jest typowym zbiorem, gdyż na każdej kartce mamy jedno zadanie – oznacza to, że w naszych zbiorach można również pisać rozwiązania zadań: każde zadanie ma na to przygotowaną przestrzeń. Dzięki temu posiadanie naszych zbiorów powoduje, że już nic nie trzeba drukować. Co więcej, nie trzeba posiadać innych zbiorów w toku nauki do matury. Zbiory WNM przygotowane są w formie segregatorów, więc można je również rozbudowywać o dodatkowe materiały edukacyjne. Warto przy tym pamiętać, że wielkość wpływa na cenę i jest to główny powód, dla którego nasze zbiory są droższe niż inne alternatywy. Oferują jednak więcej, gdyż są to zasadniczo prawdziwe arkusze maturalne.

W toku pracy z kursem i bazą zadań uczestnik pracuje z zadaniami w następujący sposób: po wyborze zadania i trybu rozwiązywania należy przygotować wydrukowane zadanie, rozwiązywać je na kartce lub bezpośrednio w drukowanym zbiorze zadań. To pozwala na ćwiczenie rozwiązywania zadań z asystą platformy e-learningowej i jednocześnie sprawdzenie, czy zmieściliśmy się z podaniem odpowiedzi w przestrzeni, jaka jest do tego celu przewidziana przez osoby układające pytania. To, w jaki sposób każdy uczestnik kursu realizuje ten aspekt, jest indywidualną decyzją. Niezależnie od wyboru trzeba nastawić się na to, że z kursem Więcej niż Matura należy mieć przygotowane albo zwykłe kartki papieru do pisania zadań, albo gotowe arkusze, albo posiadać drukarkę, która każdorazowo pozwala wydrukować zadanie, gdy jest to konieczne.

Na samej platformie e-learningowej przedstawione są rozwiązania zadań wraz ze wskazówkami i wyjaśnieniami, można również dyskutować z opiekunami dydaktycznymi, a po rozwiązaniu zadania przyznać sobie punkty za zadanie zgodnie z kluczem. Całość pracy pisemnej jest wykonywana przez ucznia na kartce papieru. Zachęcamy do wypróbowania tego systemu pracy w trybie demo lub w pierwszych tygodniach nauki z kursem. Drukowany zbiór zadań Więcej niż Matura można dokupić w każdej chwili.