Na czym polega opieka dydaktyczna na kursach WNM?

Opieka dydaktyczna na kursach Więcej niż Matura polega na tym, że w toku całego czasu dostępu do kursu nad Twoją nauką czuwa kadra opiekunów dydaktycznych.

Kluczowym elementem tej opieki jest oczywiście przygotowywanie odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie zadasz. Tak, wygląda to prawie zupełnie jak na korepetycjach! Różnic jest kilka i warto je zrozumieć, aby uświadomić sobie wartość płynącą z opieki dydaktycznej.

Na kursach WNM pytania zadajemy kontekstowo, czyli albo bezpośrednio na slajdzie w prezentacji w ramach lekcji teoretycznej, albo w ramach modułu zadań przy jednym z kroków wyjaśnienia do zadania. Taka kontekstowa dyskusja pozwala bardzo precyzyjnie udzielić odpowiedzi. W dodatku każdy z uczestników kursu ma dostęp do wszystkich zadanych przez innych użytkowników pytań, zatem w wielu sytuacjach nasuwające się pytania (i odpowiedzi na nie) są od razu dostępne. Nauczyciele odpowiadają oczywiście z opóźnieniem, czyli asynchronicznie. Pozwala to na przygotowanie bardzo jakościowej odpowiedzi, a jednocześnie uczeń w tym czasie realizuje spokojnie inne tematy. Gdy odpowiedź pojawi się na portalu, uczeń otrzymuje powiadomienie, podobnie jak ma to miejsce na przykład na portalach społecznościowych.

Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć bardzo wysoką efektywność procesu nauki oraz wykorzystania czasu. Taka metodyka została sprawdzona przez ponad 20 000 studentów medycyny i lekarzy, którzy od 2017 roku uczą się do swoich egzaminów na portalu Więcej niż LEK działającym na siostrzanej platformie. Jeśli ten temat interesuje Cię bardziej, zachęcamy do zapoznania się z naszą historią i misją w zakładce „O nas”.